Proč je dobré účet aktivovat a jak to provést

Našim uživatelům se snažíme nabídnout bezpečné prostředí pro obchodování, proto ověřujeme prodejce pomocí plné aktivace účtu. Ta jde provést buď ověřovací platbou z bankovního účtu nebo dopisem s kódem, který si prodejce musí převzít na adrese uvedené při registraci. Bez aktivovaného účtu nemůže prodejce začít prodávat.

 1. OVĚŘOVACÍ PLATBOUdoporučujeme!


Nejrychlejší způsob - účet můžete mít aktivní do druhého pracovního dne

Nejjednodušší způsob – ze svého bankovního účtu (musí být veden na Vaše jméno) odešlete dle zobrazených pokynů platbu ve výši 3Kč (tu vám následně vrátíme zpět) a dál se už o nic nemusíte starat.

Jak aktivaci provést?

Na formulář pro aktivaci budete přesměrováni ihned po registraci uživatelského účtu, případně ho můžete najít v Moje Aukro, v záložce Můj účet > Nastavení > Moje údaje > Aktivační kód, kde kliknete na odkaz Chci aktivovat svůj účet pro prodej.

obr.1  • Poté se Vám zobrazí formulář, kde zvolíte svoji banku. Následně budete přesměrování na stránky dané banky, kde se přihlásíte ke svému internetovému bankovnictví, kde platbu potvrdíte.

  • Pokud Vaše banka není mezi nabízenými tlačítky, zvolte: Běžný bankovní převod. Následně se Vám zobrazí údaje pro zadání převodu. Je důležité neměnit žádný z údajů (částku, variabilní symbol, specifický symbol).

  obr.2


  • Kdyby se Vám nepodařilo platbu dokončit, můžete se do formuláře vrátit z Moje Aukro, kliknutím na odkaz Rychlá aktivace účtu.

  obr.3
  1. DOPISEM  O zaslání dopisu s aktivačním kódem zažádáte odesláním tohoto formuláře nebo odesláním požadavku v Moje Aukro > Můj účet > Nastavení: Moje údaje, v záložce Aktivační kód, kde kliknete na odkaz Chci aktivovat svůj účet pro prodej. V aktivačním formuláři poté zvolíte Aktivaci dopisem.  Dopis s kódem Vám bude doručen nejpozději do 14 dnů (standardně do týdne). Po obdržení dopisu zadáte kód do tohoto formuláře, který také najdete v Moje Aukro > Můj účet > Nastavení: Moje údaje, v záložce Aktivační kód.

  Odeslání dopisu je zcela zdarma, za aktivaci účtu tedy nic neplatíte.  • Související témata:

  Aktivační kód mi pošta nedoručila, co dělat?


  Napište nám! Neuspokojila Vás odpověď v FAQ?
  Kontaktujte nás